
Topman De Goudse Verzekeringen: ‘We zetten in op persoonlijk’
Geert Bouwmeester, topman van De Goudse Verzekeringen, is ambitieus. Hij wil het aandeel op de mkb-markt verdubbelen. Hoe hij dat wil bereiken? Hij vertelt het in een interview met MT/Sprout. “We zetten in op persoonlijk en dat wordt enorm gewaardeerd.“

Geert concurreert met zijn familiebedrijf graag met beursgenoteerde topbedrijven als NN, a.s.r. en Achmea, vertelt de bestuursvoorzitter. De Goudse Verzekeringen is vergeleken met deze verzekeraars misschien een wat kleinere speler in de markt. Maar met een omzet boven een miljard euro is het bedrijf “ook niet heel klein, maar de concurrenten zijn wel heel groot, en we doen toch serieus mee”, zegt Geert in het interview.
Hoge ambities
Geerts ambities met De Goudse Verzekeringen zijn hoog. Hij wil het huidige marktaandeel van een kleine drie procent in de mkb-markt verdubbelen. “Maar de markt zelf groeit daarvoor niet hard genoeg”, weet Geert. De Goudse zal dus een deel van dat aandeel bij de concurrentie moeten wegsnoepen. Hoe de verzekeraar dat gaat doen? Geert wil het op alle aspecten net iets beter doen. Dat de prijs daardoor wat hoger kan uitvallen, wordt door het betere aanbod wel goed gemaakt, denkt hij.
Menselijk contact
Geert begrijpt heel goed dat de concurrentie ook ‘goed gepositioneerd is en het goed doet’. Maar daar heeft hij wel een antwoord op. “We zetten in op persoonlijk en dat wordt enorm gewaardeerd. Bij ons wordt telefoon gewoon nog opgenomen.”
“Je krijgt geen bandjes of doorkiesnummers, maar een mens die vraagt waar je wil zijn”, legt Geert uit. “En dat vinden onze klanten prettig. Dat kost natuurlijk ietsje meer geld, maar het geeft ons wel dat onderscheidend vermogen. De impact op onze klanttevredenheid is positief.”
Behandel je klanten met respect
De Goudse is een echt familiebedrijf. Vóór Geert stond zijn vader aan het roer. Eén van de lessen die Geert van zijn vader leerde? Behandel je klanten, zoals je zelf behandeld wil worden. “Mijn vader is mijn rolmodel geweest. Wat hij me geleerd heeft, is altijd respect te hebben voor iedereen. En een positieve grondhouding, ergens voor gaan. En als je het leuk maakt, dan willen mensen ook graag hun best voor je doen.”
Bron: MT/Sprout